Zapraszamy sklepy do współpracy

FAQ

1) Jak prasować koszulę?

Koszulę prasujemy ruchami posuwistymi. Do prasowania rękawów należy używać małej deski przeznaczonej właśnie do tego celu. Kolejność prasowania: kołnierzyk, ramię, mankiety, rękawy, przód koszuli, tył koszuli, jeszcze raz kołnierzyk.

2) Jak prać koszulę?

Koszulę należy nosić nie dłużej niż jeden dzień. Zawsze przed upraniem koszuli należy sprawdzić na wszywce, w jaki sposób należy to zrobić. Najczęściej koszulę pierze się w temperaturze 40st C, choć czasami w 60st C. Niektórzy stosują praktykę, że jeżeli pierzesz koszulę po raz pierwszy - zrób to ręcznie. Jeżeli jakaś plama nie zeszła podczas prania - nie prasuj koszuli ! Wypierz ją ponownie, jeżeli to nie pomoże spróbuj jeszcze raz. Dopiero gdy pozbędziesz się plamy możesz koszulę uprasować. Plamy powstałe w wyniku jedzenia warto przed wypraniem przeprać ręcznie.

3) Jak przechowywać koszulę?

Uprasowane koszule należy przechowywać w szafie rozwieszone na drewnianych wieszakach (nigdy na cienkich metalowych, deformują one koszule).

4) Jak usunąć plamy potu i antyperspirantu pod pachami?

Aby pozbyć się plam pod pachami, które są efektem potu lub/i antyperspirantu należy przed wypraniem koszuli zaprać ją ręcznie w okolicach pach używając w tym celu szarego mydła.

5) Jak usunąć z koszuli plamy po czerwonym winie?

 • świeża plama
  Świeżą plamę po czerwonym winie usuniesz za pomocą białego wina lub szampana. Należy szybko zalać nimi zabrudzony materiał, a następnie wyprać go w pralce.
  Zabrudzony winem kolorowy materiał możesz też namoczyć przed praniem w wodzie z dodatkiem amoniaku, biały natomiast w roztworze spirytusu.
  Innym sposobem pozbycia się świeżej plamy po winie jest posypanie jej dużą ilością soli. Wchłonie ona zarówno wilgoć, jak kolor. Następnie należy materiał wypłukać.
 • stara plama
  Zaschnięte już plamy z czerwonego wina możesz usunąć mydłem z ciepłą wodą i odrobiną amoniaku.
  Dobrym sposobem jest też użycie na plamę kremu do golenia. Należy nałożyć go na zabrudzone miejsce, a po kilkunastu minutach spłukać ciepłą wodą.

6) Co zrobić, kiedy ciemna koszula „złapała” w praniu kłaczki?

Trzeba  ją całą wyczyścić czymś co te kłaczki „obierze”, czyli jakimś wałkiem z plastrem klejącym na sobie, może być tez szczotka do ubrań. Czarne rzeczy należy prać z rzeczami ciemnymi, ale trzeba sprawdzić kieszenie, żeby nie było jakiś chustek higienicznych, bo one dają efekt takich kłaczków, wszelkie puchate rzeczy też mogą sie tak zachować.

Nasze marki: